Domnule Eminescu
sunt un epigon
al
Melancoliei Dvs.
Nu sunt demn
nici
de
suferința strămoșilor
Nu sunt apt
nici
pentru
fericirea urmașilor
Dar
scriu
și
eu
în
numele singurătății
Dumneavoastre
Costel Zăgan, HIPERBOLE BLITZ, 2005
Domnule Eminescu
sunt un epigon
al
Melancoliei Dvs.
Nu sunt demn
nici
de
suferința strămoșilor
Nu sunt apt
nici
pentru
fericirea urmașilor
Dar
scriu
și
eu
în
numele singurătății
Dumneavoastre
Costel Zăgan, HIPERBOLE BLITZ, 2005
Dacă vrei înaintează dacă nu scrie pe loc viața este doar o oază într-un pustiu de noroc Costel Zăgan